Nádory

Počas nášho života zdravé bunky tela sa neustále delia, nahradzujú staré odumreté bunky. Tento proces je prísne kontrolovaný.
Rakovina príde iba vtedy, keď sa bunky začnú deliť neriadeným, nekontrolovaným spôsobom. Pôvodne zdravé bunky zmenia genetický kód, a takto zmutovaná bunka stráca kontrolu nad delením. U zdravého človeka účinný imunitný systém rozpozná a ničí zmutované bunky, než sa začnú nekontrolovane deliť. Niekedy však tento systém zlyhá, rakovinové bunky prežijú a začnú sa násobiť.
Hoci Noni neobsahuje žiadnu známu protinádorovú látku, výsledky ukazujú, že môže stimulovať produkciu, aktivitu a účinnosť mnohých zložiek imunitného systému, z ktorých väčšina je priamo zapojená do protinádorového boja.
Jednou z týchto látok je xeronín - alkoid, ktorý je v malom množstve prítomný v noni šťave. Existuje teória, že xeronín a ďalšie zložky šťavy noni sú zhromažďované a odosielané prostredníctvom Golgiho aparátu do poškodených alebo chybných článkov. Noni je faktorom, ktorý bráni vzniku a rastu nádorových buniek. Dr. Judah Folkman zistil a presadzuje tézu, že Noni funguje synergicky s inými stopovými prvkami, a tým znižuje prietok krvi do nádoru, čím ho vlastne zabíja.

Jedna zo zložiek, ktoré kontrolujú rast nádorov v mozgu, je squalamin. Sqalamin z Noni ničí cievy, ktoré vyživujú nádor. Táto látka napáda nádory, narúša tvorbu nových krvných ciev, ktorá by poskytovala krv pre rast nádorov. Noni zabraňuje a chráni proti rakovine v prvej fáze ochorenia. Zistilo sa, že mnohým ľuďom, ktorí pijú Noni sa zmenšila veľkosť tumoru. Noni džús pomáha hojiť rany a znížiť vplyv pooperačných vedľajších účinkov chemoterapie a ožarovania.

Do obchodu