Vedecký výskum:

Prírodná medicína pozerá na človeka ako na celok, a nepozerá pri probléme len na oko, koleno, mandle, prínosové dutiny, ucho alebo pečeň, tak ako to robí školská medicína. Filozófia východnej medicíny je založená na hľadaní príčiny choroby, ktorá je často na inom mieste tela. Preto komplexné zložky rastlinných extraktov, ktoré pôsobia v širšom meradle, sú účinnejšie ako jedna účinná látka, ktorá podľa čínskej medicíny je neúčinná.

Vedci laboratórií Morinda, ktorá má najdlhšiu tradíciu vo výskume štiav ovocia Noni vykonali viac ako 14 klinických štúdií, v ktorých preukázali priaznivé účinky Tahitian Noni Original JuiceTM.

TNI vlastní svetovo jediné laboratórium zaoberajúce sa výhradne výskumom Noni a nových produktov založených na Noni. Pracujú tam vedci z celého sveta, vykonávajú rad klinických štúdií s preukázaním pozitívnych účinkov Tahitian Noni JuiceTM .

 

 

 

 

 V nasledujúcej tabuľke je uvedený obsah vitamínov a minerálnych látok nájdených v

30 ml (1 oz)  v Tahitian Noni Juice®Niektorí ľudia, ako pacienti s ochorením obličiek, by mali vedieť, koľko je draslíku v tejto šťave.

" viac ako desať rokov pomáhame ľuďom. Vďaka výskumu, ktorý pravidelne robíme, odkrývame stále viac a viac dôvodov na pitie džúsu Tahitian Noni JuiceTM "

 

Podľa American Cancer Society, "Zástancovia tvrdia, že Noni ovocie a jeho šťava môže byť použitá na liečbu rakoviny, cukrovky, srdcových chorôb, problémami s cholesterolom, vysoký krvný tlak, HIV, reumatizmu, lupienky, alergie, infekcie, a zápalu. Niektorí veria, že ovocie môže zmierniť sinus infekcie, menštruačné kŕče, artritídu, vredy, podvrtnutie, zranenia, depresie, senilitu, zlé trávenie, aterosklerózu, závislosť, prechladnutia, chrípku a bolesti hlavy. Ďalej uviedli, že šťava môže liečiť škrabance na rohovke oka.

Štúdia zverejnená v roku 2011 v medzinárodnom časopise "Annals of Biological Sciences", ukáza, že Noni džús pôsobí aj antibakteriálne proti: Mycoplasma pneumoniae, Mycoplasma penetrans a Mycoplasma fermentans.

Správa uverejnená 25.októbra 2010, v časopise "Oncology" uvádza, že Noni má imunomodulačné, antioxidačné a protinádorové vlastnosti.

Dr. Alan Schechter, dlhoročný vedec NIDDK

Uvádza: "Ako klinický terapeut, som videl Noni priniesť významné, hlboké a dlhodobé liečebné prínosy pre prevenciu, ale aj v  liečení celej rady zdravotných problémov."

Dr. Ralph Heinicke M.
Pred niekoľkými rokmi objavil biochemik Dr. Ralph Heinicke novú látku - Xeronín, ktorá značne posilňuje imunitný systém. Telo si tento alkaloid vyrába samo pri smiechu, počúvaní hudby a keď sme uvoľnení a je nám príjemne. Začína ale telu chýbať s pribúdajúcim vekom, keď sme pravidelne vystavovaní stresu. Bohužiaľ, čím ďalej, ho majú nedostatok tiež mladí ľudia vďaka zlému životnému prostrediu a nekvalitným potravinám, ktoré kupujeme v obchodoch - to všetko bráni nášmu telu si túto látku vyrobiť prirodzenou cestou. Noni je pre naše telo najväčším zdrojom živín potrebných k výrobe xeronínu na svete.

"Tahitian Noni International Inc. investovali obrovské množstvo času a peňazí, aby zabezpečili najvyššiu kvalitu Tahitian Noni JuiceTM, a aby bola zaistená bezpečnosť jeho spotreby ľuďmi. TNI používa unikátny proces spracovania Noni ovocia tak, aby boli všetky zdravé vlastnosti Morinda citrifolia obsiahnuté v šťave. Tahitian Noni JuiceTM je autentický a iba jediný noni produkt, ktorý odporúčam "

Dr. Neil Solomon, MD Ph.D

- Senior lekár v zdravotníckej praxi, lieči viac ako 30 rokov a viac ako 30.000 pacientov
Profesor na Johns Hopkins School of Medicine
- Zdravotný konzultant OSN a Svetovej zdravotníckej organizácie
- Zdravotný poradca guvernérov a prezidentov Spojených štátov
- Jeho články sa objavili vo viac než 200 tisíc publikáciach v posledných 18 rokoch, napr.: CNN - TV, Readers Digest
- Autor "Noni Juice The Tropical Fruit with 101 Medicinal Uses"
(Dr Neil Solomon) skúmal vedecké dôkazy a štúdie ovocia Noni. Odhalil, že ovocie Noni sa dá používať ako liečivý prostriedok. Strávil som veľa hodín študovaním prípadových štúdií a správ od lekárov a ďalších odborníkov, analyzoval som správy z klinických štúdií. Tiež som sa zhováral s viac ako 50 lekármi a ďalších zdravotníkmi, ktorí mi poskytli súhrnné údaje, ktoré spoločne predstavovali viac ako 10.000 ľudí, ktorí používajú alebo používali Noni.
Keď som zhromažďoval tieto údaje, trápila ma jedna z otázok, ku ktorej som sa neustále vracal, a to: "Ako môže Noni pomôcť toľkým ľuďom s toľkými rôznymi zdravotnými problémami, čo je jeho tajomstvo?"
Dospel som k záveru, že skutočne to nepomôže všetkým - a so všetkými zdravotnými problémami. Avšak, v priemere, viac ako 78 percent z viac ako 10.000 užívateľov Noni v našom prieskume uviedlo, že Noni im pomohlo nejakým spôsobom, vrátane boja s rakovinou, srdcovými ochoreniami, zažívacími poruchami, diabetes, autoimunitné ochorenia, mŕtvice, problémy s nadváhou, a kožou, problémami s vlasmi.

Úvod - Dr. Neil Solomon: Noni (Morinda citrifolia) je ovocie s mimoriadnymi liečivými vlastnosťami, o akých väčšina Severných Američanov nikdy nepočula. Noni bolo úspešne použité pred viac ako 2000 rokmi v Polynézii, Číne, Indii a inde. Noni sa sťahovalo s obyvateľmi na juh do tichomorských ostrovov, Tahiti, Havaja, Malajzie - a všade tam, kde je znečistenie bez sopečnej pôde. Rovnako ako aloe vera, riasy, papája, Pycnogeno lTM a ďaľšie byliny, je preukázané, že extrakt z rastliny Noni zlepšuje širokú škálu zdravotných problémov.

Pre použitie v Spojených štátoch, je Noni ovocie pripravené najmä ako potravinový doplnok vo forme šťavy. Aj keď rastlina je veľmi horká a má nepríjemný zápach, šťava z Noni je veľmi chutná a má príjemnú vôňu, pretože okrem prírodného ovocia Noni obsahuje jahodovú šťavu .....

NONI? Zázračné prínosy pre zdravie:
Výskumy ukazujú, že Noni stimuluje imunitný systém, reguluje bunkové funkcie a bunkovú regeneráciu poškodených buniek. Skutočnosť, že Noni pôsobí na základné štruktúry buniek, môže vysvetľovať, prečo je Noni prospešné pre široký rad zdravotných problémov. Dr. Richard Dicks, lekár z New Jersey, hovorí: "Začíname si uvedomovať, že sa musíme vrátiť k základom nášho tela. Ak sa scvrkáva, buď máme vypálené živiny, alebo sme spállili svoje telo. Noni šetrí naše telo tým, že nám dodáva živiny, ktoré potrebujeme. "

V skutočnosti, má Noni viac ako sto základných a stredných aplikácií. Tu sú hlavne primárne použitia. Noni je neoceniteľná ako liečebná bylina, pretože zlepšuje nasledujúce funkcie:
- Zvyšuje telesnú energiu.
- Zmierňuje bolesť.
- Pôsobí ako anti-poburujúci a anti-histaminic agent.
- Má antibakteriálne vlastnosti, ktoré môžu chrániť proti poškodením tráviaceho a cievneho systému.
- Spôsobuje produkciu melatonínu a serotonínu, pomáha regulovať spánok, teplotu.
- Inhibuje pre-rakovinné funkcie a rast rakovinových nádorov.

Je to moje presvedčenie, že základné aktívne prvky (PAC) sú hlavnou zložkou, ktoré majú za následok, že Noni má optimálny prínos pre naše zdravie.
 
Tabuľka testovaných problémov na počet pacientov:
Choroby - ich odstránenie
Užívanie Noni
Percento
Primárna aktívna
s Noni
počet  pacientov
úspechu
zložka
Alergia, zníženie príznakov
948
84%
Xeronín
Anti-Aging, lepšií výzor
148
78%
Terpene
Artritída, zmenšenie príznakov
719
81%
Terpene
Dýchanie, zlepšenie
2854
77%
Terpene
Rakovina, zmenšenie príznakov
889
65%
Terpene
Depresia zmenšenie príznakov
807
77%
Terpene
Diabetes, typy I a II
2773
84%
Scopoletin
Trávenie - zlepšenie
1593
89%
Xeronín
Zvýšená energia
8327
92%
Xeronín
Fuzzy uvažovanie, pomáhal jasné
373
88%
Xeronín
Srdcové choroby, zníženie príznakov
1123
80%
Xeronín
Vysoký krvný tlak, zlepšenie
938
85%
Scopoletin
Obličky - zdravie sa zlepšilo
2372
67%
Xeronín
Duševnej čulosť, zvýšená bdelosť
2983
72%
Xeronín
Svaly, zvýšené telesné budovanie
816
71%
Proteín
Obezita, zmenšenie nadváhy
2841
75%
Xeronín
Bolesť, vrátane bolesti hlavy, zníženie
4231
88%
Xeronín
Sexualita, Enhanced pôžitok
1608
87%
Xeronín
Spánok, zlepšenie
1231
73%
Xeronín
Fajčenie, Zastavené
452
58%
Xeronín
Stres, vyrovnať sa s ním
4113
72%
Xeronín
Mŕtvica
1019
57%
Xeronín
Pohoda, zvýšený pocit pohody
4561
80%
Xeronín
 
Druhá štúdia:

Stav

Počet chorých

% uzdravených

Allergy, decreased symptoms

1,875

88%

Arthritis, lessened symptoms

1,235

80%

Asthma, Improved

5,689

70%

Cancer, lessened symptoms

1,419

69%

CEFIDS, Fibromyalgia, lessened symptoms

2,399

78%

Depression, lessened symptoms

1,111

77%

Diabetes, Types I and 2, improved

4,232

84%

Digestion, improved

2,392

90%

Energy, increased

12,199

90%

Heart Disease, Decreased symptoms

1,643

78%

High Blood Pressure, decreased

1,411

85%

HIV, lessened symptoms

105

56%

Kidney Health, improved

2,838

67%

Menstruation, lessened symptoms

2,573

78%

Mental Acuity, increased alertness

3,844

74%

Multiple Sclerosis, lessened symptoms

17

51%

Muscle, increased body-building

933

71%

Obesity, lost some excess weight

4,181

71%

Pain, including headaches, decreased

5,139

86%

Sexual Enhancement

2,276

85%

Sleep, improved

1,534

74%

Smoking, stopped

663

58%

Stress, coped better

5,156

72%

Stroke, decreased symptoms

1,391

55%

Well being, felt better

5,915

78%

Dr. Mona Harrison

Dr. Harrison získala titul z University of Maryland a neskôr sa stala asistentom dekan Boston University School of Medicine.

Šťava z ovocia Noni stimuluje epifýzu, ktorá pomáha kontrolovať ďalšie významné žľazy v našom tele, ako štítna žľaza, týmus, pankreas, nadobličky a pohlavné orgány. Konzumácia šťavy z Noni predurčuje zlepšenie stavu v mnohých častiach tela.

O Tahitian Noni JuiceTM som sa dozvedela pred niekoľkými mesiacmi od jedného z mojich zamestnancov. Po dvoch týždňoch keď som užívala Noni, som zažila dramatické výsledky, vrátane eliminácie mojich kŕčových žíl a dlhodobých zažívacích ťažkostí. Poslal som niekoľko fliaš pre mojich pacientov po celej krajine.

Nasledujúce výsledky boli zdokumentované aj inými lekármi, a nie sú len moje vlastné pozorovania.

Jedna z mojich pacientiek trpela rakovinou obličiek s metastázami malígnych buniek, do pľúc a mozgu. Dostala len dva týždne života. V tomto období dvoch týždňov, vzala Noni Juice a to vyčistilo jej pľúcne lézie. To bolo už v novembri (1996) a ona je stále s nami.

Ďalší pacient, ktorý mal pozitívne výsledky s Tahitian Noni Juice bola žena s degeneratívnou artritídou, ktorá bola v bolestiach približne dvadsať rokov. Mala kolennú náhradu od roku 1990, ale to neriešilo problém. Musela chodiť s palicou a veľmi ťažko sa jej vstávalo zo sedu. Potom, čo brala Noni tri dni, zahodila palicu preč, vstala z pohovky a pustila sa do chôdze po miestnosti bez bolesti. Vedela, že to vykonalo Noni, pretože to bola jediná vec, ktorú zmenila v jej živote.

Ďalší pacient, ktorý mal rakovinu pečene a opuchy v brušnej oblasti. Po siedmich dňoch pitia šťavy z Noni, táto kyslá tekutina bola úplne preč.

Všetky tieto výsledky vyplývajú z dôvodu, že Noni je posilnenie činností hypofýzy. Táto žľaza je životne dôležitá, je to miesto, kde sa vyrába serotonín, z ktorého je syntetizovaný melatonín. Melatonín pomáha regulovať spánok, udržuje našu dobrú náladu.

Noni džús obnovuje tento chemický materiál spôsobuje priaznivú reakciu u ľudí s RS.

Noni tiež vyrovnáva hladinu pH v tele, ktorá má vplyv vstrebávanie minerálov a vitamínov.
 
Noni zlepšuje funkciu štítnej žľazy a týmusu, pomáha odvrátiť infekcie a iné problémy spojené s oslabeným imunitným systémom.

Viac tu:  https://nonisupreme.webs.com/testimonials.htm   

 

Profesor Dr med. Johannes Westendorf
"Začali sme dôkladný výskum s Noni, so zameraním na jeho bezpečnosť a vlastnosti. Verím, že Noni rastlina je fascinujúca a zabezpečí  prácu pre mňa a iným výskumníkom na mnoho rokov.
"

 

Dr. Mian-Ying Wang:
Dr Wang, z University of Illinois, zistil, že Noni Juice znižuje množstvo poškodenia DNA, ktoré môže nastať v dôsledku silných chemických mutagénov (chemické látky, ktoré rozkladajú DNA a spôsobiť mutácie). V klinickej štúdii u ľudí - ťažkých fajčiarov ako testovací skupine bolo zistené, že cigaretový dym obsahuje chemikálie, ktoré spôsobujú poškodenie DNA, a teda môže zvýšiť riziko vzniku rakoviny. Dr. Wang zistil, že Noni nápoj eliminuje toto poškodenie. Predbežné závery v tejto štúdii sú veľmi pozitívne.

 Do obchodu

Irydoidy
TNI je lídrom na trhu vo výrobe produktov na základe ovocia Noni. Ako jediná spoločnosť na svete má vlastné laboratóriá a  výskum vyhradený len samotnému ovociu Noni. Spolupráca s rôznymi nezávislými inštitúciami a vedcami dokazuje, že irydoidyjednou z najunikátnejších a najvýznamnejších látok v ovocí Noni. Prítomnosť a množstvo týchto zložiek v Noni ovocí je dôležitým ukazovateľom kvality Noni produktov.

 

Mangán
V dnešnej dobe je veľmi dôležité vybrať tie správne živiny pre podporu tela tak, aby sme udržali dobrú fyzickú kondíciu, pri riešení každodenných problémov. Stopový prvok s názvom mangánu je jednou zo základných zložiek našej stravy, ktorá sa stará o túto zložku.

 

Žiadna so zakázaných dopingových látok
Tahitian Noni ® Bioaktívne nápoje neobsahujú žiadne povzbudzujúce látky zakázané Svetovou Antidopingovou Asociáciou. Tahitian Noni Juice, ako jediný, získal prestížne odporúčanie "
Cologne List" - www.koelnerliste.com

 

Patenty
Tahitian Noni International Inc. je svetový líder v oblasti výskumu Noni. TNI 52 celosvetových patentov. To je ďalší dôvod, prečo je TNI na špičke kvality výrobcov produktov Noni.

 

Najdôležitejšie zložky preukázané v noni:

Xeronín            
Proxeronín        
Proxeronáza                                 
Serotonín                                       
Damnacanthal                              
Nordamnacanthal                      
Antrachinóny                              
Karotenoidy                                 
Morindin                                        
Terpény                                          
Rastlinné steroidy                      
Sitosterol                                        
Glykozidy                                       
Alizarín                                            
Kyselina urosólová                     
Kyselina kaprónová                    
Glukopyranóza                             
Prekurzor serotonínu                
Stopové prvky                              
Enzýmy                                            
Aktivátory multi-receptorov Methionín                                       
Izoleucín                                         
Leucín                                              
Lyzín                                                 
Fenylalanín                                    
Threonín                                         
Tryptofán                                       
Valín                                                 
Histidín                                            
Serín
Scopolamín
Morindadiol
Rubiadín
Magnézium
Karbonáty
Bielkoviny
Sodík
Bioflavonoidy
Moridón
Soranjidiol
Železo
Fosfáty
Rubiadín
Glukózoacetát
Glukózofosfát
Kyselina kaprylová
Asperulozid
Vitamíny
Alkaloidy
Kofaktory
Chlororubín
Alanín
Arginín
Kyselina asparágová
Cysteín
Cystín
Glycín
Glutamát
Tyrozín
Prolín
 

 

                                                      Do obchodu                                    hore - späť